Kajetan P. może uniknąć więzienia?

Kajetan P. w ciągu 10 dniu zostanie przetransportowany do Polski. „W pierwszej kolejności czekają go badania i obserwacja psychiatryczna” – poinformował wczoraj Przemysław Nowak, rzecznik prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jeżeli biegli orzekną, że był niepoczytalny, nie będzie w stanie odpowiedzieć za swoje czyny.

Fot. KSP

Fot. KSP

Potworność zbrodni i niejasność działań zaskoczyła nawet śledczych, którzy będą chcieli zbadać stan zdrowia psychicznego oskarżonego. Według wszelkich opinii nie można wykluczyć, że w chwili popełnienia zbrodni, a także i chwilę po niej był niepoczytalny. Świadczyć mogą o tym nieudolne zacieranie śladów i przewiezienie ciała do swojego własnego mieszkania.

Czy to możliwe, że Kajetan P., uniknie więzienia? Reguluje to art. 31 §1 KK: „Nie popełnia przestępstwa, kto, z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych, nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swoim postępowaniem”.

W takim przypadku podejrzany trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego do czasu, kiedy biegli uznają, że jest on wyleczony i jego postawa wskazuje na poprawę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.