Karoserię skradzionego hyundaia przewozili busem, pozostałe części ukryli w garażu

Skradzionego pod koniec sierpnia hyundaia I20 zdemontowali na części. Karoserię pojazdu oraz części plastykowe załadowali do dostawczego forda i postanowili przewieźć w inne miejsce. Ich podróż przerwali kryminalni wołomińskiej komendy, którzy 28 i 38-latka namierzyli na trasie S8 w Woli Rasztowskiej.

Fot. Policja

Kilka dni temu policjanci wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy zauważyli na trasie S8 w Woli Rasztowskiej dostawczego forda, którym według posiadanej wiedzy miały być przewożone części samochodowe pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Gdy tylko przystąpili do czynności zauważyli, że zarówno kierowca jak i pasażer zaczęli zachowywać się nerwowo. To, co ujawnili w części ładunkowej policjanci wyjaśniło taki stan rzeczy. Znajdowało się tam świeżo zdemontowane nadwozie hyundaia I20 oraz podzespoły plastykowe z częściowo usuniętymi numerami identyfikacyjnymi.

Funkcjonariusze rozpytali mężczyzn na okoliczność przewożonej karoserii. 28 i 38-latek, twierdzili, że znaleźli ja w lesie i wiozą na złom. Te wyjaśnienia nie były dla kryminalnych wiarygodne. Sprawdzenie w policyjnej bazie odczytanych numerów wskazało, że karoseria pochodzi od skradzionego pod koniec sierpnia na terenie warszawskiego Ursynowa hyundaia I20.

Policjanci udali się również do miejsc zamieszkania zatrzymanych, gdzie w garażu 38-letniego Mariusza B. ujawnili pozostałe elementy karoserii, wyposażenia, podzespołów i tablice rejestracyjne pasujących do zabezpieczonej wcześniej karoserii. Wszystkie te części trafiły na policyjny parking depozytowy. Obaj mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnej celi.

28-letni Mateusz K. i jego starszy kolega już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa paserstwa, za które może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.