Katastrofa samolotu. Szef Grupy Wagnera, Jewgienij Prigożyn na liście pasażerów!
Jak podaje rosyjska Federalna agencja Transportu Lotniczego, miała miejsce katastrofa samolotu w obwodzie twerskim. Na liście pasażerów był szef Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn.
![]()
Taką informację przekazała również agencja TASS. Maszyna leciała z Moskwy do Sankt Petersburga. Samolot rozbił się niedaleko wsi Kużenkino.
Nie żyje co najmniej 10 osób. Większość pasażerów to najemnicy Grupy Wagnera, w tym Jewgienij Prigożyn. Nie wiadomo jednak czy szef tego ugrupowania żyje.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.