Katolicy wybiorą sobie szczepionkę? Głos zabrał minister Dworczyk

Konferencja Episkopatu Polski napisała, że stosowanie szczepionek na COVID firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny. Czy wierni będą mogli wybrać szczepionkę?

Fot. Pexels

Ocena Episkopatu wynika z technologii produkcji preparatów. Zdaniem hierarchów kościelnych w produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson „korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów”.

Głos w tej sprawie zabrał Minister Michał Dworczyk, który powiedział, że w komunikacie kluczowy jest zapis, że pomimo wątpliwości można przyjąć szczepionkę. – Dziś, ze względu na utrudniony dostęp szczepionek na COVID, nie mamy możliwości wyboru preparatu – mówił polityk na antenie TVN24. Dodał, że kiedy w Polsce zwiększy się liczba szczepionek, taki wybór będzie możliwy.

Rzeczywiście KEP dopuścił możliwość zastosowania szczepionek co do których których miał wątpliwości. „Mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi” – napisał w Stanowisku bp Józef Wróbel SCJ, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c