Kiedy możliwy jest lockdown? Szef Centrum Analiz PZH odpowiada

W sobotę odbyła się konferencja prasowa dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Ministerstwie Zdrowia Anny Goławskiej. Padło pytanie o narodową kwarantannę.

Fot. Shutterstock

W sobotę odbyła się konferencja prasowa dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny dr. Grzegorza Juszczyka, szefa Centrum Analiz Strategicznych dr. hab. Norberta Maliszewskiego oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Anny Goławskiej.

Padło pytanie o to kiedy możliwe jest wprowadzenie lockdownu i ile przypadków dziennie musiałoby być potwierdzonych.

Dr. hab. Norbert Maliszewski odpowiedział, że takim wyznacznikiem jest średnia tygodniowa – Obecnie ta średnia wynosi 59 na 100 tys. mieszkańców. Mniej więcej codziennie wzrasta o dwie osoby – powiedział naukowiec. Dodał, że mamy szansę na to, by narodowa kwarantanna nie został wprowadzona, ale musimy stosować się do obostrzeń rządu i przestrzegać zasad higieny.

Jak przewidują specjaliści efekty obostrzeń powinny wystąpić w ciągu 7-14 dni, ale ze względu na dużą liczbę zakażeń, może się to nieco wydłużyć.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c