Kiedy pojedziemy metrem na Targówek i Wolę? Znamy daty

Niewątpliwie najbardziej oblężoną linią metra jest w tym momencie pierwsza. Może się to jednak zmienić, kiedy uruchomione zostanie metro na Wolę i Targówek. Wiceprezydent Soszyński podał przybliżone daty otwarcia.

Fot. UM Warszawa

Mieszkańcy Woli i Targówka, aby dojechać do centrum, muszą postać w korkach. O ile w weekend i poza godzinami szczytu ruch odbywa się płynnie, o tyle z dojazdu robi się prawdziwa wyprawa, gdy warszawiacy chcą dojechać do pracy.

Niedługo ma się to zmienić, a mieszkańcom Targówka i Woli dojazd do centrum zajmie zaledwie kilkanaście minut.

Serwis naszemiasto.pl przeprowadził rozmowę z wiceprezydentem Soszyńskim, który odpowiada za inwestycje. Zdradził on, że w lipcu miasto przystąpi do obioru stacji na Pradze i Targówku. Oznacza to, że pasażerowie pojadą pociągami już na jesieni, gdyż odbiory nie powinny potrwać dłużej niż trzy miesiące.

Mieszkańcy Woli będą musieli poczekać dłużej. Tutaj budowa potrwa do listopada lub grudnia, a pierwsi pasażerowie wsiądą do pociągów na początku 2020 roku.

Rozpoczęły się także prace po stronie Bemowa i Bródna. Tutaj wstępne terminy zakładają zakończenie budowy na koniec 2022 roku.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.