Kierowca warszawskiego autobusu uratował życie pieszemu! [ZDJĘCIA]

We wtorek, 13 października 2015 o godz. 6:55 na Mokotowie, na przejściu dla pieszych u zbiegu Al. Niepodległości i Malczewskiego zasłabł starszy mężczyzna. Nieprzytomnego człowieka zauważył jadący autobusem linii 222 kierowca, który natychmiast zareagował i pomógł człowiekowi leżącemu na pasach.

fot. Janusz Bubel/nr.waw.pl

fot. Janusz Bubel/nr.waw.pl

Kierowca zorientował się, że poszkodowany mężczyzna nie przejawia żadnych czynności życiowych i potrzebuje pomocy. Rozpoczął reanimację, a jego towarzysz zadzwonił na pogotowie.

Wiedziałem, że muszę zachować zimną krew. Podjąć się całej akcji wraz z powiadomieniem służb ratunkowych i udzieleniu pierwszej pomocy. W takiej sytuacji najważniejszy jest czas. W trakcie uciskania klatki piersiowej pan powoli zaczął okazywać funkcje życiowe, a ja w głębi duszy poczułem ulgę – przyznał kierowca z czteroletnim stażem pracy w rozmowie z nr.waw.pl

fot. Janusz Bubel/nr.waw.pl

fot. Janusz Bubel/nr.waw.pl

Kierowca prowadził akcję resuscytacyjną do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Kierowca dobrze wiedział co robić, od wielu lat bowiem w MZA prowadzone są szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

Kierowca w rozmowie z Nadzorem Ruchu powiedział, że nic nadzwyczajnego nie uczynił i każdy by na jego miejscu zrobiłby to samo. Niezwykła jest skromność człowieka, który ocalił komuś życie.

fot. Janusz Bubel/nr.waw.pl

fot. Janusz Bubel/nr.waw.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.