Kierowcy Ubera strajkowali na Lotnisku Chopina. Pasażerowie wściekli

Jakiś czas temu na parkingu Lotniska Chopina doszło do zaskakujących scen. Pasażerowie chcieli skorzystać z usługi Uber Airport, ale kierowcy zaczęli strajkować. Uber próbował ratować sytuację kierując tam innych kierowców, ale ci pierwsi… zablokowali wyjazd.

Fot. Warszawa w Pigułce

Usługa Uber Airport miała być sposobem na tanie przejazdy z Lotniska do miasta. Okazało się jednak, że tak tanio nie jest, więc Uber postanowił obniżyć stawki. Nie spodobało się to jednak samym kierowcom, którzy zaczęli przeciwko takiej polityce protestować. Na Lotnisku Chopina doszło więc do zaskakujących scen. Kierowcy nie chcieli jechać, a tym, którzy chcieli, inni blokowali drogę. Sytuację udało się w końcu rozwiązać, ale to w jaki sposób i jakie są ustalenia, tak naprawdę nie wiadomo.

Zwróciliśmy się do Biura Prasowego firmy Uber, które przesłało nam krótką odpowiedź w tej sprawie: „Decyzja o zmianie cen w ramach produktu Uber Airport ma wymiar strategiczny i według naszych analiz, w długofalowej perspektywie ma przynieść obopólną korzyść zarówno pasażerom, jak i kierowcom”.

Jak dowiedzieliśmy się też nieoficjalnie, chęć na współpracę z Lotniskiem w tym zakresie ma też firma Bolt. Zwróciliśmy się do przewoźnika w tej sprawie, aby uzyskać potwierdzenie, ale mimo kilkudniowego oczekiwania na odpowiedź, do dnia publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]