Kilkadziesiąt martwych ptaków na Mokotowie. Teren ogrodzony, na miejscu służby

Przy ulicy Niegocińskiej 1 na Mokotowie znaleziono kilkadziesiąt martwych ptaków. Kilkanaście było w stanie agonalnym. Na miejsce został wezwany Inspektorat OTOZ Animals i straż pożarna.

Wszystko zaczęło się około 23, kiedy to Czytelniczka Małgosia poprosiła nas o artykuł z ostrzeżeniem o trutce przy jednym z osiedli na Mokotowie.

Za chwilę na miejsce przyjechał Patrol OTOZ Animals, który poinformował nas o wynikach kontroli.

„Mamy prawdopodobną przyczynę – dolanie środka chemicznego do miski z wodą. Moi inspektorzy znaleźli tę miskę” – relacjonuje Michał Dobrowolski z OTOZ Animals – Inspektorat Warszawa – „Podajemy ptakom węgiel, następnie żywe osobniki jadą na płukanie żołądka i wola do Ptasiego Azylu przy Warszawskim ZOO. Jako organizacja złożymy zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zgodnie z UOZ grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje na temat sprawcy proszone są o kontakt pod numerem: 723300200 lub interwencja@otoz-warszawa.pl” – apeluje szef organizacji.

W akcji pomagała też straż pożarnai policja, które zabezpieczyła miejsce zdarzenia i wspomagały organizację naświetleniem.

W poszukiwanie sprawdzy włączyła się też Fundacja Animal Rescue Polska, która wyznaczyła nagrodę za jego wskazanie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.