Kilkutygodniowy kotek utknął w kanale wentylacyjnym. Ratowali go strażnicy miejscy i strażacy

Kotek utknął w wąskim kanale wentylacyjnym na głębokości ponad 1 metra. Konieczne było wykuwanie fragmentu ściany aby uwolnić zwierzę. Uratowanym kotkiem zaopiekowali się strażnicy miejscy, którzy znaleźli mu nowy dom.

Wczoraj ok. godz. 14.00 straż miejska odebrała zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Bielan. Ze zgłoszenia wynikało, że do kanału wentylacyjnego w budynku przy ul. Duracza wpadł mały kot i nie jest w stanie samodzielnie wydostać się.

Kotek utknął na głębokości ponad 1 metra w kanale wentylacyjnym. Nie było możliwości wydobycia zwierzęcia bez specjalistycznego sprzętu. Poprosiliśmy o pomoc straż pożarną. Aby dostać się do uwięzionego w kanale wentylacyjnym zwierzęcia strażacy wykuli otwór w ścianie jednej z piwnic – opowiada Andrzej Pykało Kierownik Referatu Szkolnego V Oddziału Terenowego Straż Miejska m. st. Warszawy.

Akcja zakończyła się sukcesem. Wystraszonym kotkiem zaopiekowali się strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego.

Kotek został napojony i nakarmiony. Funkcjonariusze kupili mu również specjalną karmę. I na tym pomoc nie skończyła się. Strażnicy w ciągu kilkudziesięciu minut znaleźli mu nowy dom. Trafił do rodziny jednej z pracujących w naszym oddziale strażniczek miejskich – mówi Romuald Modzelewski Naczelnik V Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Zanim kotek trafił do nowych opiekunów, strażniczka miejska zawiozła go do lecznicy weterynaryjnej, gdzie oceniono, że zwierzę jest w dobrej kondycji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c