Kilometr ścieżki, 38 przejść. Pełnomocnik rowerowy zabrał głos. „Ogranicza bezpieczeństwo i komfort”

Niedawno na ul. Łukowskiej, w ramach budżetu partycypacyjnego powstała ścieżka rowerowa. Odcinek o długości 1 km ma aż… 38 przejść dla pieszych. Po licznych głosach oburzenia, głos zabrał Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Ścieżka rowerowa na ul. Łukowskiej. Fot. Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej / Facebook

Ścieżka rowerowa na ul. Łukowskiej. Fot. Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej / Facebook

„Często z dumą informujemy o nowych trasach rowerowych – ale tak nie będzie w tym przypadku. Chodzi o drogę rowerową na ul. Łukowskiej.” – pisze Łukasz Puchalski – „Tę inwestycję prowadzi urząd dzielnicy Praga Południe w ramach budżetu partycypacyjnego. Choć na etapie weryfikacji projektów w ramach budżetu partycypacyjnego byliśmy sceptycznie nastawieni do tego pomysłu, mieszkańcy w głosowaniu zdecydowali o budowie drogi dla rowerów. Jej projekt budowlany nie był z nami uzgadniany. Zaakceptowana przez ZDMi Inżyniera Ruchu wersja projektu nie była idealna, ale poprawna – zakładała na całej długości utrzymanie chodnika o szerokości min. 2 m. Efekt końcowy odbiega jednak od założeń projektowych – i nie chodzi tylko o dużą liczbę przejść dla pieszych. Infrastruktura rowerowa zdecydowanie zbyt agresywnie ingeruje w przestrzeń chodnika, ograniczając bezpieczeństwo i komfort pieszych, szczególnie w rejonie przystanków komunikacji publicznej. Po komisyjnych oględzinach ZDM nie odebrał inwestycji, wzywając do doprowadzenia jej do stanu wynikającego z projektu. Dzielnica zapewnia, że wykonawca poprawi błędy. Mamy nadzieję że wówczas droga dla rowerów będzie cieszyć, a nie irytować i bulwersować. W tej chwili pozostaje nam przeprosić mieszkańców – co niniejszym czynimy.” – dodaje Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

ZDM podjął słuszną decyzję. Ścieżka będzie więc poprawiana. Dokładny termin wykonania prac i oddania jej do użytku nie są na razie znane.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.