Kino bez kas, z szampanem, aksamitnymi kanapami, kelnerami i ogromnym ekranem. Najdroższe w stolicy

W Fabryce Norblina przeniosła się Gildia Reżyserów Polskich, która będzie współtworzyła ofertę kulturalną kina. Będą tu grane zarówno ambitne produkcje, jak i filmy komercyjne. Bilety pojawiły się w sprzedaży 7 września – można je kupić na stronie internetowej oraz przez aplikację na smartfony Fabryka Norblina. KinoGram będzie też miał wyjątkowego rezydenta – statuetkę Oscara oraz własny festiwal filmowy KinoGram International Film Festival.

KinoGram mieści się w przestrzeni Fabryki Norblina w Warszawie i swoim wystrojem nawiązuje do jej industrialnego stylu i historii. Wnętrza sal kinowych utrzymane są w chłodnym, artystycznym stylu vintage, przywodzącym na myśl złotą erę amerykańskich kin studyjnych. Ten stylowy klimat uzupełniony jest nastrojowym oświetleniem, które można dostosowywać do szczególnych warunków pory dnia lub roku. W siedmiu kameralnych, klimatyzowanych salach może zasiąść 550 widzów – największa z nich przyjmie 115 osób. Każda wyposażona jest w aksamitne kanapy i fotele oraz drewniane stoliki.

Sale kinowe wyposażono w nowe rozwiązania technologiczne. Ma dwie sale z systemem dźwiękowym Dolby ATMOS. Kinomani obejrzą filmy w jakości obrazu 2K i 4K gwarantowanej przez projektory kinowe Barco z najnowszej linii laserowych projektorów SP4K i SP2K, których premiera odbyła się zaledwie w listopadzie ubiegłego roku oraz systemy JBL Professional. W salach zamontowano ekrany brytyjskiej firmy Harkness Screens. Dodatkowo, na dwóch ekranach będą mogły odbywać się projekcje filmów w 3D.

– Chcemy, aby KinoGram był miejscem spotkania z kulturą w szerokim pojęciu tego słowa – przede wszystkim kino, ale także opera, teatr, muzyka, malarstwo i nawet rzeźba. Mamy nadzieję, że kalendarz wydarzeń przyciągnie każdego widza, który oczekuje od kina czegoś więcej i sprawi, że poczuje się on u nas jak w domu – mówi Anna Zoll, dyrektor KinoGram.

Widzowie KinoGram w swoich smartfonach będą mogli korzystać z aplikacji Fabryka Norblina, która m.in. ułatwi płacenie za parking, dostęp do kalendarza wydarzeń oraz zakup biletów. Dzięki niej będzie można również zamówić napoje i przekąski wprost do swojego fotela na sali kinowej.

Bilety są droższe niż w innych kinach. W tygodniu do godziny 16 zapłacimy 35 zł od osoby. Wieczorem już 55 zł. Co ciekawe, w weekendy zniżka jest utrzymana, ale działa tylko do godziny 14.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c