Kobieta urodziła w autobusie Flixbus w drodze do Warszawy. Fantastyczna robota kierowców i pasażerek!

17 sierpnia o 7:09 rano na pokładzie FlixBusa powitaliśmy małego pasażera – wyjaśnia nam biuro prasowe Flixbus przesyłając szczegóły zdarzenia.

Fot. Pixabay

Chłopiec przyszedł na świat chwilę przed dotarciem do dworca w Poznaniu. Sytuacja potoczyła się bardzo szybko, ale dzięki sprawnej reakcji kierowców i pomocy pasażerów udało się odebrać poród i bezpiecznie przetransportować mamę z dzieckiem do szpitala.

Pasażerka podróżowała na trasie Paryż – Warszawa. Kierowca już podczas odprawy zauważył kobietę w zaawansowanej ciąży i zaproponował jej miejsce jak najbliżej drzwi, aby w razie potrzeby miała łatwy dostęp do wyjścia z pojazdu.

Cała podróż przebiegała bez zakłóceń, podczas dojazdu do dworca w Poznaniu jedna z pasażerek poinformowała kierowców, że Pani w ciąży zaczęła rodzić. Drugi kierowca natychmiast zadzwonił na numer alarmowy, aby zamówić karetkę na dworzec w Poznaniu, do którego pozostało niecałe 20 minut drogi. W międzyczasie 3 inne pasażerki zaopiekowały się ciężarną. Młody pasażer był szybszy i przyszedł na świat na pokładzie zielonego autobusu tuż przed dotarciem do przystanku.

Na dworcu służby medyczne przejęły opiekę nad pasażerką i bezpiecznie przetransportowali mamę z dzieckiem do szpitala. Kierowcy natomiast zabezpieczyli miejsce porodu i dokończyli kurs.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]