Kolejna obława na przewoźników bez licencji. Jeden próbował uciec… z klientem w aucie

W sobotę Wydział Ruchu Drogowego zorganizował kontrolę przewoźników. Dziesięciu z nich nie posiadało wymaganej licencji w związku z czym grozi im kara finansowa. Jeden z kontrolowanych próbował uciec… z klientem w aucie.

Akcja była podzielona na dwie części. Przed południem wykryto pięć osób bez licencji, po południu kolejnych pięć:

„Nie obyło się bez dramatycznych zwrotów akcji – dżentelmen z czerwonej Skody próbował uciekać, jeden z radiowozów ruszył w pościg i zatrzymał gagatka (…) Druga akcja rozpoczęła się ok. 15.00. Aktywiści ze Związku Zawodowego Warszawski Taksówkarz i taksówkarskiej Solidarności przeprowadzili pewnego rodzaju prowokację. Zgodnie z przepisami skarbowymi, po ukończonym kursie prosili nielegalnych przewoźników o paragon fiskalny. W przypadku nieotrzymania powyższego – wzywana była Policja… Efektem jest następnych pięciu zatrzymanych oszustów udających taksówki, bez jakichkolwiek uprawnień na zarobkowy przewóz osób, oraz bez kas fiskalnych.” – donosi Taryfa24.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c