Kolejne podwyżki? Woda może zdrożeć nawet o połowę!

Niektóre samorządy uważają, że ceny wody należy podnieść. Decyzja należy do Wód Polskich. Jeżeli przychylą się do wniosków nastąpi fala podwyżek.

Fot. Pixabay

Wody Polskie ustalają stawkę za wodę i ścieki na następne 3 lata.

Propozycje cen od samorządów sukcesywnie wpływają. Już częściowe zapoznanie się daje pogląd sytuacji. 94 proc. propozycji zakłada podwyżki wody. Trwają analizy, a Wody Polskie zapewniają, że koszty nie mogą być sztucznie zawyżane, a cena za wodę nie może być wygórowana.

Według propozycji najmniejszą podwyżkę zapłaciliby mieszkańcy Śląska (11,93 proc.), Pomorza (13,28 proc.) i Małopolski (13,47 proc.).

Najwyższe podwyżki dotknęłyby mieszkańców woj. łódzkiego (45,23 proc.), Świętokrzyskiego (21,85 proc.) i zachodniopomorskiego (20,74 proc.). Mazowsze jest w środku tego zestawienia z propozycją podwyżek o 16,20 proc.

Wody Polskie mogą podwyżki zablokować. Wtedy samorządom pozostaje odwołanie się do sądu. Historia pokazuje jednak, że większość spraw wygrywały Wody Polskie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c