Kolejne uderzenie na Wólkę Kosowską. Tym razem chodzi o podatki

Jednym z działań Krajowej Administracji Skarbowej jest połączona z kontrolą prewencja, dotycząca wypełniania obowiązku podatkowego przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Według analizy ryzyka, najczęściej spotykane nieprawidłowości ujawniane są na bazarach i targowiskach.

Fot. Sluzba Celno-Skarbowa

W pierwszych dniach tygodnia, funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego rozpoczęli działania prewencyjno-kontrolne na terenie bazarów w Wólce Kosowskiej.

Tym razem, funkcjonariusze celno-skarbowi skupili się głównie na kontroli samochodów, wywożących z terenu kompleksu zakupiony towar. Głównymi nieprawidłowościami stwierdzonymi w trakcie kontroli jest brak jakichkolwiek dokumentów dotyczących przewożonego towaru. Takie sytuacje skutkują nałożeniem mandatów na nierzetelnych sprzedawców. Kwoty mandatów wahają się od 2000 do 4200 złotych.

Tego typu akcje są składowymi planowanych i cyklicznych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy KAS w podobnych obszarach działalności gospodarczej, stykających się z szarą strefą rynku.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.