Kolejni uczniowie mogą niedługo wrócić do szkół! Minister ujawnia szczegóły

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ujawnił, że uczniowie klas I-III to dopiero początek przywracania nauczania stacjonarnego.

Fot. Pixabay

Chciałbym i takie warianty opracowujemy w ministerstwie, żeby w każdym momencie, kiedy to tylko będzie możliwe z punktu widzenia epidemiologów i wirusologów, kolejne roczniki wracały do nauczania stacjonarnego, bo nauczanie zdalne nigdy nie zastąpi nam nauczania stacjonarnego – powiedział szef MEiN w wywiadzie dla Onet.pl.

Minister wyjaśnił precyzyjnie, że w optymistycznym wariancie uczniowie klas VIII i klas maturalnych wrócą do nauki w lutym. Będzie to możliwe wtedy, gdy nie będzie zwiększała się liczba zakażeń i ominie nas trzecia fala. Jeżeli liczba zakażonych zacznie się zmniejszać, wtedy będzie można włączyć do nauki stacjonarnej kolejne roczniki.

Rząd podjął decyzję, że dzieci z klas I-III powrócą do nauki stacjonarnej już 18 stycznia, tuż po feriach zimowych. Powrotowi towarzyszą masowe testy nauczycieli nauczania początkowego. Testy są bezpłatne i dobrowolne. Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się około 165 tys. osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c