Kolejny wąż w Warszawie. Poinformowały o nim przerażone dzieci

Z okna mieszkania mieszczącego się na parterze wypatrzyły go dzieci i o nietypowym osiedlowym gościu poinformowały rodziców, a ci – straż miejską. Wąż, który pełzał po trawniku osiedla przy ul. Tomcia Palucha, został bezpiecznie odłowiony przez funkcjonariuszy z Ekopatrolu i przewieziony do ośrodka CITES.

Fot. Straż Miejska Warszawa

Zgłoszenie o kolorowym wężu pełzającym po trawniku jednego z osiedli wpłynęło do straży miejskiej we wtorkowe popołudnie. Na miejsce został wysłany Ekopatrol. Strażnicy odłowił węża przy pomocy specjalistycznego chwytaka.

Gad był wyziębiony, ale w dobrym stanie – nie miał żadnych widocznych obrażeń. Działaniom strażników miejskich z bezpiecznej odległości przyglądały się dzieci, które jako pierwsze zauważyły gada. Lancetogłów mleczny – bo tak się nazywa sprawca osiedlowego zamieszania – został przekazany pod opiekę specjalistów w ośrodka CITES mieszczącego się przy warszawskim ogrodzie zoologicznym.

Lancetogłów mleczny to gatunek niejadowity. W środowisku naturalnym występuje na kontynencie amerykańskim.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.