Koniec pewnej ery. Tego produktu już niedługo nie kupisz

Dla niektórych niezbędny element każdego pikniku i grilla, dla innych istotny czynnik prowadzący do zaśmiecania naszej planety. Niedługo tych akcesoriów nie kupisz już w sklepie.

Fot. Shutterstock

Nas już nie będzie, ale akcesoria z grilla, który organizowany był 100 lat temu mogą leżeć gdzieś na wysypisku lub zakończyć swój żywot w morzu.

Od 3 lipca ze sprzedaży znikną jednorazowe tacki, słomki, sztućce czy mieszadełka wykonane z plastiku. Oczywiście nadal będzie można zakupić inne, bardziej przyjazne środowisku rozwiązania. Można kupić jednorazowe słomki z kartonu lub wielorazowe z bambusa. Tacki możemy zastąpić talerzami z papieru lub otrębów. Te drugie są droższe, ale dużo wytrzymalsze. Z tego samego materiału wykonane są również jednorazowe sztućce. 10 sztuk takich talerzy kosztuje ok. 10 zł (cena uzależniona jest od ich rozmiaru). Sztućce można nabyć za około 40 zł za 100 sztuk.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c