Koniec protestu głodowego! Siostrzeniec premiera z koleżankami przypiął się do gmachu MEiN

Franek Broda, siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego w poniedziałek p wraz aktywistami Młodzieżowego Forum LGBT+ przypiął się do bramy Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Wyszliśmy z trzema kluczowymi postulatami. Pierwsze to były słowa, czyny i działalność ministra Przemysława Czarnka, a także kwestia tych kontrowersyjnych wypowiedzi, tudzież wzięcia odpowiedzialności za swoje słowa” – mówiła Laura Kwoczała, uczestniczka protestu z Młodzieżowego Forum LGBT+.

Na swoim fanpage Młodzieżowe Forum LGBT+ zamieściło

OŚWIADCZENIE:

❌ Skończyliśmy właśnie 24h protest głodowy przed budynkiem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Rozpoczęliśmy go o godzinie 8:00 dnia poprzedniego, przypinając się do bramy. Około godziny 13 wyszedł do nas przedstawiciel resortu z zaproszeniem do rozmowy z Wiceministrem Tomaszem Rzymkowskim. Rozmowę zaczęliśmy o godzinie 14, przebiegała w bardzo kulturalnym tonie. Przedstawiliśmy trzy kluczowe postulaty, które były powodem naszego protestu:

👉 Natychmiastowa dymisja Ministra Edukacji i Nauki – Przemysława Czarnka wraz ze wzięciem odpowiedzialności za swoje słowa oraz przeprosinami za nie;

👉 Organizacja Okrągłego Stołu o Przyszłości Edukacji w związku z planowanymi zmianami w oświacie znanymi powszechnie jako #LexCzarnek, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele i przedstawicielki stron społecznych;

👉 Zwrócenie uwagi na kwestię edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej jako jednych z priorytetowych elementów edukacji na miarę XXI wieku.

❌ Jak zapowiedział Pan Wiceminister, rozmowy te będą kontynuowane 20 sierpnia – najpewniej także w obecności Ministra Przemysława Czarnka.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które pojawiły się okazać wsparcie naszemu protestowi. Nie spodziewaliśmy się takiego ogromu ciepłego odzewu, który jeszcze bardziej motywuje nas do dalszej walki o nasze postulaty 20 sierpnia.

Dziękujemy raz jeszcze! ❤️

#protest #czarnekout #LexCzarnek #nigdyniebedzieszszlasama #lgbtq #lgbt #mflgbt


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c