Koniec utrudnień. Powrót tramwajów na Puławską i Marynarską

W Warszawie będzie więcej zielonych torowisk tramwajowych. Kolejne kilometry roślin między szynami będą rosły na Ochocie i na Pradze. Zarząd Transportu Miejskiego w ramach budżetu partycypacyjnego chce zasiać trawę lub rozchodnik na torach o długości ponad 1,5 km. Zdecydowali o tym warszawiacy, którzy zagłosowali na nie w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2018. A jeszcze jesienią zielone tory pojawią się również na Mokotowie na Puławskiej.Jakie gatunki rosną na torowiskach?

Babka średnia, Brodawnik zwyczajny, bukwica zwyczajna, Czarcikęs łąkowy, Dzwonek jednostronny, Firletka poszarpana, Goździk kartuzek, Jaskier ostry, Krwawnica pospolita, Krwawnik pospolity, Krwiściąg pospolity, Lebiodka pospolita, Lnica pospolita, Mikołajek pospolity, Mydlnica lekarska, Przytulia pospolita, Przytulia właściwa, Rumian barwierski, Szałwia łąkowa, Świerzbnica polna, Tymianek pospolity, Zawciąg pospolity, Złocień właściwy.

„Ponad 20 gatunków roślin łąkowych, we współpracy z fundacją Łąka, zasialiśmy przy torach tramwajowych na Żoliborzu obok przystanku plac Inwalidów. Testujemy jak takie rośliny sprawdzą się w uprawie na torowiskach. Czekamy na efekt na wiosnę :)” – Maciej Dutkiewicz rzecznik Tramwajów Warszawskich

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.