Koniec z maseczkami już blisko? Spełniliśmy warunki!

Minister Adam Niedzielski zapowiedział, że 15 maja zniesiony zostanie obowiązek maseczek na otwartej przestrzeni. Postawił jednak ważny warunek. Właśnie został on spełniony.

Fot. Pixabay

Na konferencji na której minister Niedzielski prezentował harmonogram luzowania obostrzeń, podano wstępną datę i warunek, który musi zostać spełniony, by obowiązek noszenia maseczek zniknął. Miało być to możliwe, gdy wskaźnik zakażeń spadnie poniżej 15 osób na 100 tysięcy.

Wskaźnik ten już został spełniony m.in. w województwach Mazowieckim i Małopolskim, gdzie wynosi odpowiednio 13,01 i 14,04. Najniższy jest na Podkarpaciu i wynosi 6,96, a najwyższy na śląsku – 20,03. Mimo to już teraz część województw spełnia warunek, a do daty podanej przez ministra pozostało jeszcze 10 dni.

Warto wspomnieć, że zniesienie obowiązku noszenia maseczek dotyczyło tylko otwartej przestrzeni. Wewnątrz pomieszczeń nadal będzie obowiązywał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c