Posypią się mandaty! Policja przetestowała nowe rozwiązanie

W piątek podlascy policjanci, w tym z grupy SPEED, włączyli się w ogólnopolskie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Przez cały dzień mundurowi ujawnili blisko 1000 wykroczeń, które miały wpływ na ich bezpieczeństwo. Działania mundurowych po raz pierwszy wspierał też policyjny dron. Jego kamery pozwoliły na rejestrowanie zachowań kierujących i pieszych z dużej odległości.

Fot. Policja

Genezą policyjnych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia. W piątek, większym niż zwykle nadzorem zostały objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe.

Blisko 190 policjantów ruchu drogowego, w tym z grupy SPEED, wzięło udział w piątkowej akcji. Mundurowi ujawnili łącznie niemal 1000 wykroczeń. Ponad 670 wykroczeń popełnili kierujący pojazdami, a blisko 30 rowerzyści.

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów nie tylko zależy od przestrzegania przepisów przez kierowców, ale także przez samych pieszych. Policjanci ujawnili 255 wykroczeń popełnionych właśnie przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W działaniach, po raz pierwszy, funkcjonariuszy wspierał policyjny dron. Jego kamery zarejestrowały chociażby niebezpieczny manewr kierowcy hondy w rejonie przejścia dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Białymstoku. 75-latek wyprzedzał lewym pasem ciąg pojazdów, które zatrzymywały się przed przejściem, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ze SPEEDU. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 75-latek został ukarany mandatem karnym.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podkreślają, że podobne akcje będą prowadzone w przyszłości.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c