Koniec z udogodnieniami dla kupujących bilety. ZTM szykuje małą rewolucję

Obecnie bilet komunikacji miejskiej można nabyć w biletomacie, w niektórych kioskach oraz u kierowcy. ZTM szykuje małą rewolucję. Od stycznie przyszłego roku znika możliwość zakupu biletów u prowadzącego pojazd.

Fot. ZTM

 

1/4 biletów kupowana jest obecnie w biletomatach. Urządzenia te cieszą się popularnością ze względu na dużą dostępność, brak dużych kolejek i prostotę obsługi.

„Aktualnie mamy 650 biletomatów w różnych miejscach w stolicy. W tym roku pojawi się kolejne 150. Do tego jeszcze są biletomaty w autobusach. Jesteśmy właściwie przekonani, żeby kierowca biletów kartonikowych już nie sprzedawał” – mówi Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, w wypowiedzi dla warszawskiej Eski.

Część pasażerów już wcześniej postulowało zniesienie możliwości zakupu biletów u kierowcy. Zdaniem przeciwników tego rozwiązania powoduje to opóźnienia w kursowaniu i zmniejsza bezpieczeństwo jazdy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.