Koniec zmiany czasu! Wiemy, jaki czas zostanie na stałe w Polsce

Unia Europejska pracuje nad zniesieniem podziału czasu i ujednoliceniem strefy niemal w całej wspólnocie. Przy jakim czasie zostanie Polska – zimowym czy letnim?

Fot. Piotr Brichacek (Briho) / Wikipedia

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski w rozmowie z portalem Fakt.pl ujawnił, że zbliżająca się zmiana czasu może być ostatnią. – Myślę, że realistycznym terminem jest, że już na wiosnę nie będziemy zmieniać czasu na letni i zostaniemy przy naturalnym, czyli tzw. czasie zimowym – powiedział Karski w rozmowie z portalem Fakt.pl.

W całej wspólnocie będzie więc panował czas wspólny zgodny z czasem zimowym. Nie tylko Unia Europejska pracuje nad zmianą czasu. Nad podobną ustawą pracuje m.in. Wielka Brytania, tam jednak planuje się zostać przy czasie letnim. Różnica pomiędzy Wielką Brytanią, a Polską wynosi godzinę. Po obu zmianach czasy zostałyby więc zrównane.

Poszczególne kraje mogą same zadecydować, jednak niedługo wspólnota może zadecydować za nie. W Parlamencie Europejskim ruszyły prace nad nowymi przepisami. Zmiana czasu była wcześniej wprowadzona z powodu oszczędności – praca trwała w czasie, gdy dłużej było widno. Obecnie oszczędności praktycznie nie ma, ale Unia Europejska podnosi kwestię zdrowotną. Badania wskazują, że brak zmiany czasu jest korzystniejszy dla naszej psychiki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c