Konta w bankach będą wyłącznie płatne!

Już w tym momencie wiele banków pobiera opłatę za prowadzenie rachunku, przelewy i kartę. Wiceszef Związku Banków Polski potwierdza: „darmowego konta nie będzie”.

Fot. Pixabay

Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich w rozmowie w programie „Money To Się Liczy” przyznał, że darmowych kont już nie będzie.

Większość przychodów banków pochodziło z odsetek, a w momencie, kiedy stopy procentowe skurczyły się niemal do zera wpływów już nie ma. Prezes dodał, że to normalny stan, że ktoś kto świadczy usługi, pobiera za to pieniądze.

Spekulacje na temat płatnych kont pojawiły się już w tamtym roku. Być może banki zrezygnują z tych planów, jeżeli stopy procentowe zostaną podniesione. Inwestorzy przewidują, że tak właśnie będzie. Lipcowe posiedzenie nie przyniosło niespodzianek i stopy procentowe zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c