Kontrolerzy przyjdą do szkół i uczniów w Warszawie! Oto co będą sprawdzać

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zapowiedział, że kontrolerzy odwiedzą szkoły. Jednak nie wszystkie. Tylko te z Rankingu Szkół Przyjaznych LGBT. Czołówkę rankingu zajmują szkoły w Warszawie.

Rzecznik zapowiedział taki ruch podczas konferencji „Europa Christi” na której był obecny również minister edukacji Przemysław Czarnek. Szef tego resortu wskazał podczas przemówienia m.in. na „niebezpieczeństwo tzw. seksualizacji dzieci”. Wypowiedział się też na temat Rankingu Szkół Przyjaznych LGBT mówiąc, że „chciałby sprawdzić czym ta przyjazność się objawia”.

Odpowiedział mu Mikołaj Pawlak. Zapowiedział on, że jeszcze w maju RPD przeprowadzi kontrole szkół, które zajęły wysokie miejsce w rankingu. Ma się odbyć od 10 do nawet 20 kontroli. Czołówkę rankingu zajmują szkoły w Warszawie.

Dyrektorzy szkół z którymi rozmawiała wp.pl przyznają, że nie wiedzą czego mają dotyczyć te kontrole i jaki jest ich cel. Niektórzy mówią nawet, że jest to pewien rodzaj zastraszania. W wypowiedzi dla Gazety Polskiej Codziennie Rzecznik wyjaśniał, że kontrole są rutynowe, a ich celem jest przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw wobec dzieci. Stwierdził także, że dyrektorzy nie sprawdzają czy zatrudniani pracownicy nie widnieją w rejestrze pedofilów, a kontrola ma chronić przed przestępcami.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]