Koronawirus w Arkadii. Mamy oświadczenie [TYLKO U NAS]

W jednym z lokali na terenie Arkadii, doszło do zakażenia koronawirusem. Początkowe dane mówią o 4 osobach zakażonych i 70, które trafiły na kwarantannę. Mamy oświadczenie zarządcy obiektu.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„W związku z potwierdzeniem przypadku Covid-19 w lokalu jednego z naszych najemców, chcielibyśmy poinformować, że od momentu zidentyfikowania zakażenia pozostajemy w ścisłym kontakcie z najemcą, czuwając nad tym, aby wszystkie procedury bezpieczeństwa, opracowane przez krajowe organy ds. zdrowia, zostały wdrożone” – pisze nam Agata Rybus, Rzecznik Prasowy Westfield Arkadia. Zaznaczyła, że zgodnie z obowiązującym protokołem, lokal, w którym odnotowano infekcję, został przez najemcę niezwłocznie zamknięty, a dostęp do niego zablokowano dla wszystkich pracowników i klientów.

„Mocą decyzji Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, z którym skontaktował się najemca, wszyscy pracownicy lokalu, którzy mogli zostać narażeni na zakażenie, są obecnie poddawani kwarantannie (…) Najemca poddał lokal gruntownej dezynfekcji. Po wnikliwej analizie sytuacji i uznaniu przez służby epidemiologiczne, że zagrożenie dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 zostało wyeliminowane, lokal został ponownie oddany do użytku klientom. Obsługa klientów prowadzona jest przez pracowników, którzy zostali wykluczeni z możliwości zakażenia koronawirusem” – głosi oświadczenie. Dodano, że Sanepid nie widział potrzeby, by informować media, ponieważ wszyscy potencjalni klienci i pracownicy zostali zidentyfikowani.

Arkadia zapewnia, że dba o rygorystyczne procedury bezpieczeństwa podkreślając spełnienie wszystkich wymogów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c