Koronawirus w kolejnym przedszkolu w Warszawie

W prywatnym przedszkolu przy ul. Jeździeckiej w Wesołej potwierdzono przypadek koronawirusa u jednego z dzieci uczęszczającego do przedszkola. Placówka została zamknięta.

Fot. Shutterstock

„Potwierdzam, że PPIS w m.st. Warszawie otrzymał zawiadomienie o wystąpieniu w przedszkolu Kubuś przy ul. Jeździeckiej zachorowania na COVID-19 u jednego z dzieci uczęszczających do placówki” – potwierdza nam Joanna Narożniak, Rzecznik prasowy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

„Zawiadomienie do inspekcji sanitarnej złożył jeden z rodziców dziecka również uczęszczającego do tego przedszkola. Od rana trwa dochodzenie epidemiologiczne w tej sprawie. Powiatowy Inspektor Sanitarny jest w kontakcie z Dyrekcją przedszkola. Ustalane są wszystkie kontakty z chorym dzieckiem zarówno wśród pracowników przedszkola, jak i innych dzieci. Zakażone dziecko ostatni raz było w przedszkolu 19 czerwca. Obecnie przebywa w izolacji domowej wraz z rodzicami, którzy również są chorzy. W tej chwili nie jesteśmy w stanie podać żadnych konkretnych liczb dotyczących osób skierowanych na kwarantannę, ponieważ trwają ustalenia i te liczby ulegają zmianie w trakcie prowadzonych właśnie działań” – wyjaśnia rzecznik.

To już kolejne przedszkole w którym potwierdzono przypadek koronawirusa. Wcześniej pisaliśmy o placówce nr 440 przy ul. Latoszki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c