Koronawirus w kościele, zakażeni księża na mszy. Sanepid szuka wiernych

Sanepid szuka uczestników mszy świętej w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Okazało się, że dwóch księży, którzy uczestniczyli w mszy świętej, jest zakażonych koronawirusem.

Fot. Shutterstock

Sanepid w Garwolinie wydał w tej sprawie komunikat.

W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym dotyczącym stwierdzonego zachorowania na COVID-19 u dwóch księży z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie prosi o zgłaszanie się telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie osób, które brały udział we Mszy Świętej w dniu 27.09.2020 r. (niedziela) o g. 6.30 i g. 8.00 i przyjmowały Komunię Świętą z rąk księży. Istnieje prawdopodobieństwo bezpośredniej styczności z osobą zakażoną. Identyfikacja osób, które miały bezpośredni kontakt z księżmi we wskazanych terminach jest niezbędna do objęcia kwarantanną osób narażonych na zachorowanie.

Telefon kontaktowy w powyższej sprawie: 25 684 35 95 lub 25 684 33 08 wew. 48 lub wew. 37

Osoby, które zauważą u siebie lub bliskich objawy kliniczne, tj. kaszel, gorączka, utrata węchu i smaku, duszności proszeni są o niezwłoczne zgłoszenie się telefonicznie do lekarza rodzinnego w celu konsultacji stanu zdrowia i podjęcia dalszych działań medycznych określonych przez lekarza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c