Koronawirus w mławskim szpitalu

W mławskim szpitalu wykryto pierwszy przypadek COVID-19. Informuje o tym dyrektor SP ZOZ w Mławie Waldemar Rybak. Wprowadzono specjalne procedury, jednak szpital nadal pracuje.

Fot. [email protected] Mława

Pacjentka, u której stwierdzono zakażenie, trafiła do szpitala z zapaleniem płuc.

Tydzień temu 5 (września – przyp. redakcja) przyjęto pacjentkę z zapaleniem płuc. Standardowo wdrożono procedury opracowane na podobne wypadki. Kobieta leżała w izolatce, pobrano wymazy do testów w kierunku Covid-19 przyszedł wynik ujemny, oznaczający, że nie ma wirusa Cov-Sars-2. Została więc przeniesiona na oddział wewnętrzny. Nasi lekarze przeprowadzili kolejne dodatkowe badania oraz testy w kierunku obecności różnych wirusów, ponieważ w dalszym ciągu ten przypadek wydawał im się podejrzany, zrobiono ponownie test w kierunku COVID-19. Tym razem okazał się pozytywny. W tej sytuacji kobieta została odwieziona do specjalistycznego szpitala w Warszawie. Natomiast dwie osoby, z którymi leżała w jednej sali, poddane kwarantannie, przy czym obie nie przebywają już na terenie naszego szpitala. W  jednym przypadku potrzebny był transport do innej placówki medycznej, w drugim chory był już w domu. Gdyby nie wyjątkowa dociekliwość zespołu prowadzącego tę pacjentkę poprzestalibyśmy na informacji o wyniku negatywnym i leczyli dalej zapalenie płuc – podkreśla dyrektor Waldemar Rybak.

Wskutek zaistniałej sytuacji 30 osób z obsługi szpitala jest podana nadzorowi epidemiologicznemu, ale pracują normalnie. Natomiast przyjęcia na oddział wewnętrzny zostały wstrzymane.

W poniedziałek będzie optymalny dzień do pobrania testów. Wyniki powinniśmy znać we wtorek, wówczas zostaną podjęte dalsze decyzje. W chwili obecnej dyspozytor pogotowia został powiadomiony, by w przypadkach osób chorych wymagających dalszego leczenia na oddziale wewnętrznym transportować od razu do innego szpitala. Pacjenci, którzy są chorzy, a udają się do mławskiego SOR samodzielnie, powinni to robić nadal, ponieważ ten oddział nie ma żadnych restrykcji w związku z COVID-19. Jeżeli zajdzie potrzeba, by musieli być hospitalizowani na oddziale wewnętrznym, zostaną przetransportowani do innego szpitala na odpowiedni oddział – dodaje dyrektor szpitala w Mławie.

Jednocześnie dyrektor wskazuje, by w pierwszej kolejności korzystać z opieki lekarzy rodzinnych.

Źródło: [email protected] Mława


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c