Koronawirus w przedszkolu pod Warszawą. Część dzieci i personelu na kwarantannie

W przedszkolu nr 11 mamy potwierdzony przypadek zachorowania dziecka, które uczęszczało na dyżur wakacyjny – pisze Urząd Miasta Piaseczna.

Fot. Shutterstock

W związki z tą sytuacją wszystkie dzieci uczęszczające do grupy dziecka, u którego test wyszedł pozytywnie od poniedziałku przebywają na kwarantannie. Dotyczy to również personelu przedszkola. Dzieci oraz część personelu zgodnie z ustaleniami z Sanepidem zostaną przebadane testem we wtorek. Pozostała część przedszkola funkcjonuje normalnie.

– Dziękuję Pani Małgorzacie Adamus, Dyrektor przedszkola, Pracownikom i Rodzicom za przestrzeganie procedur dzięki którym kontakt chorego dziecka został ograniczony do jednej grupy – mówi Hanna Kułakowska-Michalak, I Zastępca Burmistrza. Przedszkole zostało już zdezynfekowane. – Z dalszymi decyzjami dotyczącymi przedszkola poczekamy do wyników testów, które będą pod koniec tygodnia. Niestety z takimi sytuacjami możemy mieć coraz częściej do czynienia, dlatego ważne jest abyśmy w trosce o wzajemne bezpieczeństwo przestrzegali zalecanych procedur – dodaje wiceburmistrz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c