Koronawirus: Wiedząc, że jest zakażona wybrała się na zakupy! Została aresztowana!

Kobieta wiedząc, że jest zakażona koronawirusem wybrała się ze swoim mężem na zakupy do jednego ze sklepów. Została aresztowana. Po raz pierwszy przesłuchanie kobiety, jak i posiedzenie sądu odbyło się w formie videokonferencji.

Fot. KPP w Wyszkowie

W miniony czwartek policjanci otrzymali informację, że w jednym z lokalnych sklepów na terenie powiatu ostrołęckiego może przebywać kobieta zarażona koronawirusem. Według ustaleń miała to być 54 -letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego, która z mężem wybrała się na zakupy.

Na miejsce natychmiast pojechali ostrołęccy policjanci, którzy zachowując wszelkie środki ostrożności oraz środki ochrony rozpoczęli czynności. Szybko ustalono, że w sklepie przebywało 7 osób, natomiast nieodpowiedzialna kobieta została zatrzymana w drodze powrotnej przez policjantów z Wyszkowa.

Wczoraj 54 – latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie specjalnie przystosowanym do przebywania w nim osób zarażonych koronawirusem.

W sobotę wykonywane były z nią dalsze czynności procesowe. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu z art. 165 Kodeksu Karnego dotyczącego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Na wniosek prokuratury decyzją sądu kobieta została aresztowana na okres 2 miesięcy. Czeka ją również wysoka kara finansowa. Przestępstwo te jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Po raz pierwszy wszystkie wykonywane czynności z osobą zarażoną koronawirusem łącznie z posiedzeniem sądu, dzięki systemom teleinformatycznym policji były prowadzone w formie videokonferencji z siedziby ostrołęckich policjantów.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Nasza samodyscyplina i odpowiedzialność pomoże na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Informujemy także, że w każdym takim przypadku będziemy działać stanowczo stosując zasadę zero tolerancji.

Autor: podkom. Tomasz Żerański


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c