Korzystasz z usług tego banku? Cyberoszuści atakują klientów

Cyberoszuści wzięli na celownik klientów Banku Millennium. Jeżeli korzystasz z usług banku, miej się na baczności.

Co jakiś czas klienci przeróżnych banków, instytucji i operatorów są celem ataku cyberprzestępców. Jak informuje serwis dobreprogramy.pl, teraz oszuści wzięli na celownik klientów Banku Millennium.

Na telefony posiadaczy kont przychodzą informacje o rzekomym ograniczeniu dostępu do usług, mające związek z rzekomą „podejrzaną aktywnością”. Rozwiązaniem ma być otwarcie strony łudząco przypominającej serwis Millennium Banku. Powstała ona w celu wyłudzania danych i pieniędzy z kont klientów.

Ponadto na maile klientów przychodzi informacja o „braku kompatybilności z nowym systemem bezpieczeństwa”. Oczywiście tam również trzeba było kliknąć w link i podać swoje dane. Tam jednak strona, która wyłudzała dane już nie istnieje.

Nie należy dawać wiary takim wiadomościom. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, należy skontaktować się bezpośrednio z bankiem w celu weryfikacji prawdziwości otrzymanych informacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.