Kościoły tylko dla zaszczepionych? Prymas Polski odpowiada

Wielu przedsiębiorców zastanawia się czy w razie obostrzeń otworzyć się tylko dla zaszczepionych. Takie pytanie zadano też Arcybiskupowi Polakowi.

Fot. Shutterstock / Pixabay

Prymas Polski abp Wojciech Polak odpowiedział na antenie RMF FM. związki wyznaniowe i kościoły są „wyjęte z tego systemu” przedstawiania paszportu covidowego.

Przyznał jednak, że drogą do bezpieczeństwa jest szczepienie. Dodał, że kościoły przestrzegają zasad dotyczących maseczek i dezynfekcji rąk.

Tymczasem w Polsce w pełni zaszczepionych zostało 19,08 mln obywateli. Przynajmniej pierwszą dawkę przyjęło 19,51 mln. Najlepiej „wyszczepioną” gminą w Polsce nadal jest Podkowa Leśna w której zaszczepiło sie 68,1 proc. mieszkańców. Na drugim miejscu są Wronki w powiecie szamotulskim, gdzie zaszczepiono 66,7 proc. obywateli miasta. Podium zamyka Warszawa ze wskaźnikiem 66,4 proc. Kraków jest na 10 miejscu. W naszym mieście zaszczepionych jest 63 proc. mieszkańców.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c