Krzyż powróci przed Pałac Prezydencki? „Chodzi o zwykłą przyzwoitość i sprawiedliwość”

Wczoraj odbywała się miesięcznica katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, w wystąpieniu przed Pałacem Prezydenckim powiedział, że Krzyż postawiony tam pięć lat temu, powinien wrócić przed Pałac. Jak twierdził, pojawiają się głosy, że należy o zgodę poprosić prezydent Andrzeja Dudę.

Fot. Marcin Białek / Wikipedia

Fot. Marcin Białek / Wikipedia

„Krzyż stanął tutaj pięć i pół roku temu z inicjatywy harcerzy. Potem były wydarzenia o których nie chciałoby się pamiętać. I nie chodzi o triumf ani tym bardziej o żaden odwet. Chodzi o zwykłą przyzwoitość i sprawiedliwość” – mówił Jarosław Kaczyński wspominając wydarzenia po katastrofie.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił również, że pojawiają się głosy, by poprosić prezydenta Andrzeja Dudę o pozwolenie na postawienie krzyża na terenie Pałacu Prezydenckiego. Takie rozwiązanie mogłoby się sprawdzić pod warunkiem, że krzyż nie będzie stanowił stałego, nieruchomego elementu pałacu. W przeciwnym wypadku potrzebna będzie zgoda konserwatora zabytków. Wiadomo już, że konserwator nie jest skory do zmian w tej kwestii. Wielokrotnie podkreślał, że żadna przebudowa czy też zmiana na terenie pałacu nie jest możliwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.