Ksiądz pedofil wychodzi na wolność. „Osoba mogąca stwarzać zagrożenie”

Były już ksiądz Paweł K. opuścił mury więzienia. Był „bohaterem” dokumentu „Tylko nie mów nikomu”. Sąd nie zdążył rozpatrzyć wniosku o umieszczeniu go w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.

Fot. Pixabay

Mimo, że do końca utrzymał, że jest niewinny, został skazany za gwałty na nieletnich. O sprawie poinformowała „Gazeta Wyborcza”, która dotarła do oceny psychologicznej księdza.

Według specjalistów mężczyzna jest osobą inteligentną i zdolną do manipulacji. „Niewątpliwie osadzony wymaga leczenia, podjęcia terapii. Jego podatność na specjalistyczne oddziaływania będzie utrudniona, zważywszy na brak identyfikacji z owym problemem” – piszą specjaliści, a prognozę kryminalistyczno-społeczną określają jako „negatywną”. Nawet dyrektor zakładu karnego stwierdził, że były duchowny jest „osobą mogącą stwarzać zagrożenie”.

Duchowny został „przyłapany” w grudniu 2012 roku, gdy zameldował się we wrocławskim hotelu z 13-letnim chłopcem. Policja została zawiadomiona przez obsługę hotelu, która zauważyła wspólnie okazywaną czułość oraz kąpiele w basenie. Śledczy znaleźli nośniki pamięci z filmami o charakterze pedofilskim. Okazało się, że ksiądz utrzymywał też niepoprawne relacje z trzema innymi chłopcami. Molestował ich podczas wycieczek, które organizował.

Paweł K. wychodzi na wolność na podstawie nieprawomocnego orzeczenia. Prokuratura czeka na pisemne uzasadnienie, by wnioskować w sądzie apelacyjnym o umieszczenie mężczyzny w ośrodku w Gostyninie

Skazany będzie objęty policyjnym dozorem, będzie zobowiązany informować o miejscu zamieszkania, zatrudnienia, terminach i miejscach swoich wyjazdów. Jego DNA, odciski linii papilarnych i zdjęcia trafią do policyjnej bazy danych. Ponadto sąd zdecydował o skierowaniu mężczyzny na przymusową terapię dla przestępców seksualnych oraz terapię mieszanych zaburzeń osobowości. Wszystko to jednak będzie mógł robić na wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c