Niezwykła powieść warszawianki trafiła do księgarń

Wyobraź sobie Polskę, która w XXI wieku wciąż jest królestwem rządzonym przez Piastów. Kraj płynący mlekiem i miodem, jeden z najpotężniejszych w Europie. Państwo, w którym nowoczesność nieustannie przeplata się z tradycyjnymi obrzędami i zwyczajami słowiańskich przodków. Ludzie oddają cześć Swarożycowi, Świętowitowi i Welesowi. A wszystko przez to, że trochę ponad tysiąc lat temu Mieszko I nie przyjął chrztu.

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

W tej słowiańskiej rzeczywistości Gosława Brzózka, absolwentka medycyny, musi odbyć obowiązkową roczną praktykę u szeptuchy. Ta wiejska znachorka jako podstawowe ogniwo polskiej służby zdrowia odpowiada za szybkie diagnozy, pierwszą pomoc i wyrób naturalnych leków. Gosia natomiast jest kobietą nowoczesną, uwielbia wielkomiejskie życie, nie cierpi przyrody, brudnej ziemi, robaków i zwierząt. Uważa się za słowiańską ateistkę, nie wierzy w te wszystkie zabobony.

Będzie musiała jednak porzucić Warszawę dla świętokrzyskiej wsi Bieliny, gdzie rozpocznie praktykę u Baby Jagi. Nie wie jednak, że znajdzie się w samym centrum walki sił, o istnieniu których do tej pory nie miała pojęcia. Słowiańscy bogowie zmuszą ją, by w nich uwierzyła…

Na młodą kobietę spadnie znienacka długo oczekiwana miłość. Czy jednak Mieszko naprawdę jest tym, za kogo go uważa? Taka miłość zdarza się raz na tysiąc lat.

Katarzyna Berenika Miszczuk – z wykształcenia jest lekarką. Zadebiutowała w 2006 roku powieścią Wilk, napisaną w wieku 15 lat. W 2009 roku ukazała się jej kontynuacja, Wilczyca, która została nominowana do Nagrody Nautilus. Tworzy głównie fantastykę, jest autorką m.in. trylogii diabelsko-anielskiej, na którą składają się powieści Ja, diablica (2010), Ja, anielica (2011) oraz Ja, potępiona (2012), powieści Druga szansa (2013) oraz Gwiezdny Wojownik, tom 1: Działko, szlafrok i księżniczka (2014). W 2015 roku nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazał się jej pierwszy kryminał, Pustułka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.