Kto rozpylił gaz w szkole? Policja ma już odpowiedzialnego

9 stycznia w szkole przy ul. Ostródzkiej ktoś rozpylił nieznaną substancję. Przeprowadzono ewakuację blisko tysiąca osób, a 15 zostało poszkodowanych. Kilka z nich trafiło do szpitala z powodu problemów z oddychaniem. Policja zatrzymała podejrzanego.

Zdjęcie poglądowe. Fot. LuktransAmbulans (2)

Nieznana substancja okazała się gazem obezwładniającym. Dyrektor szkoły złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Policja przystąpiła do działania.

Jak dowiedział się portal tvnwarszawa policja sprawdziła zapis z monitoringu i na tej podstawie znalazła odpowiedzialnego za ten czyn.

Okazał się nim 15-letni uczeń, któremu postawiono zarzut narażenia wielu osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i zeznał, że rozpylił substancję, by sprawdzić jej działanie. Teraz o dalszym losie 15-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Gdyby był starszy o rok, odpowiadałby, jak dorosły.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.