Które wydarzenia w 2015 roku wywarły największe wrażenie na warszawiakach? Zobacz nasz ranking! [TOP 5]

To nie jest tak, że ranking tworzyliśmy tylko na podstawie swojego widzimisię. Pod uwagę braliśmy trzy czynniki. Po pierwsze, ustalaliśmy czy wydarzenie miało znaczenie dla ogółu Warszawiaków. Po drugie, sprawdzaliśmy jaka była jego czytelność i po trzecie wreszcie ile było komentarzy.

Fot. i grafika: Warszawa w Pigułce

Fot. i grafika: Warszawa w Pigułce

MIEJSCE 5: Otwarcie nowej trasy S8
Dzięki temu kierowcy jadący do Warszawy i z Warszawy mogą ominąć Janki i Raszyn. Korki w stolicy już zostały zmniejszone, a będą jeszcze bardziej kiedy otworzona zostanie nowa obwodnica. To jednak pieśń przyszłośći. Na odcinek od węzła Puławska do węzła Lubelska wykonawca będzie miał 41 miesięcy od podpisania umowy nie wliczając w to okresy zimowe. Biorąc pod uwagę, że umowę podpisano 12 grudnia tego roku oznacza to, że 18,5 km odcinek zostanie oddany dopiero w sierpniu 2020 roku.

MIEJSCE 4: Rekordowo niski poziom Wisły
Rekordowo niski poziom Wisły nie byłby taki sensacyjny, gdyby nie zabytki, które dzięki temu znaleziono. Tych było całe mnóstwo m.in. stare fragmenty Mostu Poniatowskiego,
Smoki Lindleya czy choćby działa z okresu Potopu Szwedzkiego. Przy okazji Wisła pobiła nowy rekord: 42 cm.

MIEJSCE 3: Otwarcie Bulwarów Nadwislańskich
Mający nieco ponad kilometr długości odcinek kazał nam na siebie czekać aż dwa lata. Budowa oficjalnie ruszyła w 2013 roku, otwarcie zaplonowano na 2014, a potem trzeba było poczekać jeszcze rok. Wszystko przez bankructwo wykonawcy. To jednak tylko I odcinek. Kiedy zostanie wybudowany II? Oficjalnej daty nie ma, ale prawdopodobnie zostanie oddany w 2017 roku.

MIEJSCE 2: Oddanie do użytku centralnego odcinka drugiej linii metra
Po dwóch procedurach przetargowych udało się podpisać umowę z wykonwcą i w 2009 roku zaczęto budować II linię metra. 30 września 2014 roku zakończono budowę. Rozpoczął się odbiór inwestycji, a 8 marca oficjalnie otworzono II linię metra. Stacje wyglądają naprawdę nowocześnie, jednak coraz częściej słychać o niedoróbkach technicznych na stacjach i problemami z szynami oraz pociągami. Miejmy nadzieję, ze to tylko problemy wieku dziecięcego.

MIEJSCE 1: Pożar i odbudowa mostu Łazienkowskiego
Bez wątpienia wydarzenie jest bezprecedensowe. Pożar na Moście Łazienkowskim miał miejsce 14 lutego. Do tej pory nie udało się znaleźć winnych zaprószenia ognia. Po intensywnej akcji gaśniczej trwającej przez całą noc i ranek oceniono, że zniszczenia są tak duże, że nie tylko nawierzchnia, ale i cała konstrukcja wymagają odbudowy.

Most oddano do użytku 28 października. Przy okazji wyszło na jaw, że wyłaczenie z uzytkowania jednego mostu potrafi skutecznie utrudnić życie warszawiakom.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.