Ktoś zniszczył większość zabytków z przejścia na Pl. Na Rozdrożu

Ktoś zniszczył większość graffiti odsłoniętego niedawno w przejściu na Pl. Na Rozdrożu. Portal TVN Warszawa, który nagłośnił sprawę pisze o nieznanych sprawcach. ZDM w rozmowie z portalem przyznał, że ktoś próbował usuwać rysunki rozpuszczalnikiem, jednak nie był to ani Zarząd ani też firma z nim powiązana.

Fot. Paweł Czarnecki

Fot. Paweł Czarnecki

„Zarząd Dróg Miejskich wspólnie ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków podjął decyzję o zabezpieczeniu szablonów powłoką woskową. Również dzisiaj wstrzymaliśmy prace czyszczenia przejścia, które rozpoczęła firma PP Wola.” – czytamy w oświadczeniu znajdującego się na stronie ZDM – „Po wykonaniu przez Zarząd Dróg Miejskich prac, związanych z zabezpieczeniem karykatur i szablonów, w porozumieniu z konserwatorem zabytków zorganizujemy spotkanie, na które zaprosimy autorów graffiti, jak również przedstawicieli Centrum Sztuki Współczesnej. Wówczas zostanie podjęta decyzja o przyszłości historycznego graffiti, czy np. zostanie wpisane do rejestru zabytków ruchomych”

W sprawie wpisania graffiti do rejestru zabytków odbyło się spotkanie Michała Krasuckiego, Zastępcy Dyrektora Stołecznego Konserwatora z Rafałem Nadolnym Konserwatorem Wojewódzkim, który może wpisać obiekt na listę. Agnieszka Żykowska, Rzecznik Prasowy z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków przekazała nam, że rzeczywiście spotkanie się odbyło. Ponieważ jednak graffiti jest zabytkiem ruchomym na listę można wpisać go dopiero po złożeniu wniosku przez właściciela obiektu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.