Kultowy budynek zniknie z centrum. Na jego miejscu powstanie McDonald

Pawilon Cepelii lata świetności ma za sobą. Ciemny, zasłonięty reklamami, z koczującymi bezdomnymi, raczej straszy niż przyciąga przechodniów. Teraz ma zostać w pełni odsłonięty i powstać na nowo. Inwestorem będzie… McDonald.

Fot. Warszawa w Pigułce

Pawilon Cepelii zbudowany w 1966 roku jest jednym z trzech najbardziej rozpoznawalnych modernistycznych budynków w stolicy. Pozostałymi są Rotunda i Zodiak, które już przeszły metamorfozę.

Co ciekawe architekt Zygmunt Stępiński stworzył dużo lepszy projekt niż to, co widzimy teraz. Zabrakło jednak materiałów, funduszy i technologii. Teraz Pracownia Architektoniczna Maas Projekt sp. z o.o. stworzyła budynek na nowo. Inwestorem zostanie natomiast McDonald, który postawi w środku swoją restaurację.

Szczegóły, jak data rozpoczęcia i zakończenia przebudowy nie są jeszcze znane. Wiadomo na razie, że inwestor będzie ściśle współpracował z konserwatorem zabytków.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.