Lato w środku jesieni! Najpierw chłodno, potem uderzenie gorąca!

Szykuje nam się prawdziwa złota, polska jesień! Po chwilowym ochłodzeniu, od wtorku możemy liczyć na silne ocieplenie. Przez następne dni będziemy odczuwać temperatury nierzadko przekraczające 20 stopni Celsjusza!

Fot. Pixabay

Możemy szykować się na uderzenie gorąca, jeżeli można nazwać tak temperatury przekraczające 20 stopni. Należy jednak pamiętać, że o tej porze to prawdziwa rzadkość. Średnia temperatura w Warszawie w październiku 2017 roku wynosiła zaledwie 10 stopni Celsjusza.

„Na modelu ICON widać doskonale, że za frontem chłodnym rozbuduje się rozległy wyż baryczny, natomiast na północny-zachód, zachód od Polski ulokowana będzie górna zatoka niżowe wypełniona chłodem. Doprowadzi to do napływu dużo cieplejszego powietrza polarno-morskiego z południowego-zachodu wprost do naszej części Starego Kontynentu w perspektywie najbliższych kilku dni” – piszą Fani Pogody.

„Przynajmniej do 18 października utrzyma się wysoka temperatura na obszarze Polski, w ciągu dnia przekraczająca 15°C. W ostatniej dekadzie omawianego miesiąca może nadejść większe ochłodzenie” – dodają meteorolodzy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.