Łazienki jako zakamuflowany kod masonów. Spacer już w niedzielę!

„Z wielką przyjemnością powtarzamy spacer, który zawsze cieszy się ogromną popularnością! Pogłoski o tym, że nasz król Stanisław był masonem są prawdziwe. W czasach oświecenia większość elity europejskiej, uznawała wręcz za swój obowiązek przynależność do iluminatów” – pisze Portal Warszawski, który zaprasza  na swój niedzielny spacer. 

Fot. Pixabay

To był akt nobilitacji! Iluminaci tworzyli świat sztuki i oczywiście wpływali na decyzje polityczne. Arystokracja w swoich rezydencjach budowała groby antyczne symbolizujące przemijający czas, a parki i wnętrza zapraszały do kontemplacji życia, jak i korzystania z niego.

Łazienki mieszczą się w tym kanonie. Król August Poniatowski projektując swój królewski park zamanifestował światu i ludziom swoje poglądy polityczne i filozoficzne. W zakresie sztuki jak i poetyki Łazienek, historycy sztuki, znawcy tematu przyznają jednogłośnie, że Łazienki są zakamuflowanym kodem językowym masonów.

Warto poznać tę symbolikę, tym bardziej że spacer poprowadzi Daniel Echaust, licencjonowany przewodnik miejski, wielbiciel tamtych czasów.

Spotykamy się 24 września pod Białym Domkiem o godz. 12.00. Opłata za spacer będzie zbierana przed rozpoczęciem. 🙂 Cena wyjściowa 10 pln.

Do zobaczenia!

Portal Warszawski

Link do wydarzenia na Facebooku.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]