Łazienkowski: zjazd na Wał Miedzeszyński w kierunku Puław nieczynny

Zjazd z mostu Łazienkowskiego na Wał Miedzeszyński w kierunku Puław będzie zamknięty jeszcze przez jakiś czas. Okazało się, że fragment zjazdu, który nie był wcześniej remontowany uległ mocnej korozji.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy wykonawcy przyznaje, że z punktu widzenia miasta było to jedyne słuszne wyjście. Ratusz mógł bowiem zlecić remont teraz lub poczekać do wygaśnięcia kontraktu we wrześniu przyszłego roku i… zlecić remont. Czas remontu skorodowanego odcinka zależy od warunków pogodowych. Beton nie wiąże w niskich temperaturach. Jeżeli nie będzie mrozu, Porr Polska powinien skończyć prace do końca tego roku.

Oficjalna data otworzenia mostu to 31 października. Wszystko wskazuje jednak na to, że zostanie on otworzony 2 lub 3 dni wcześniej. Wczoraj wykonawca poinformował, że pierwsze dane z testów obciążeniowych wypadły pomyślnie. Oficjalne wyniki będziemy mogli poznać do końca tygodnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.