Legioniści dbają o pamięć o Powstańcach Warszawskich

Społeczność Legia PamiętaMy skupiona wokół stołecznej drużyny jak co roku organizuje spontaniczne akcje uczczenia pamięci o tych, którzy przelewali krew za nasze miasto.

Fot.: Facebook Legia PamiętaMy

Fot. Legia PamiętaMy / Facebook

Na profilu grupy czytamy:

„Zbliża się 71 rocznica Powstania Warszawskiego. Legijna Warszawa będzie ją czciła jak co roku.
Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili u nas tegoroczne koszulki i polówki, które są cegiełkami na prowadzenie całorocznej działalności patriotycznej pod roboczym hasłem Legia – PamiętaMY, w tym także na obchody 1 sierpnia. To dzięki Wam jest to możliwe. Ponieważ jednak poszczególne dzielnice, fan cluby, grupy kibicowskie i niezrzeszeni kibice organizują obchody na swoich rewirach i dbają o lokalne miejsca pamięci, jak co roku chcemy Was wesprzeć asortymentem, który przyozdobi miejsca pamięci i podkreśli ich narodowy charakter, będąc przy tym pokłonem od legijnej społeczności.
Tradycyjnie będziemy dystrybuować ręcznie przez nas wyrabiane legijne znicze herbowe, które produkujemy jako jedyni w Polsce. W tym roku nieco zmieniliśmy formułę ich odpalania. Mianowicie cześć dzielnic będzie rozdysponowana na poszczególne grupy kibicowskie, które to wcześniej zgłosiły gotowość do rozstawiania zniczy w miejscach pamięci. Dla wolnych strzelców (niezrzeszonych w grupach) przeznaczyliśmy w tym roku do wyboru miejsca pamięci w Śródmieściu lub na Starym Mieście.
Znicze przeznaczone do odpalenia w miejscach pamięci w Warszawie będą dostępne dla chętnych w sobotę 25.07. w godzinach 16-18 tradycyjnie w Źródełku
Dostępna jest także rypsowa wstążka narodowa, którą można przyozdobić pomniki, mogiły czy tablice pamiątkowe oraz biało czerwone chorągiewki z powstańczą kotwicą mocowane na plastikowych patyczkach.
Będą też nalepki na znicze z godłem i herbem Legii i sygnaturką PamiętaMY.
Żeby uprzedzić coroczne zapytania: cały ten asortyment dystrybuowany jest GRATISOWO ale prosimy, nie rozpędzajcie się w zamówieniach bo też nie jest on nieograniczony.

Grupy kibicowskie i FC spoza Warszawy mogą zamawiać znicze herbowe, wstążkę, chorągiewki i nalepki na znicze pisząc na adres [email protected]
W zamówieniu podajcie kto zamawia, ile sztuk zniczy herbowych, chorągiewek, naklejek na znicze czy metrów wstążki potrzebujecie. Odbiór tych zamówień będzie możliwy 25.07 w godzinach 16-18 tradycyjnie w Źródełku, bądź dla osób spoza Warszawy 26.07 przed meczem z Podbeskidziem (także Źródełko).

Jedna uwaga: zniczy herbowych jest ograniczona ilość i nie damy rady przygotować ich tyle by starczyło na poszczególne groby czy mogiły. Przyjęliśmy więc zasadę że znicze herbowe idą pod pomniki i tablice, a na groby i mogiły stawiamy znicze z naklejkami.”

Chętnych do wsparcia akcji zapraszamy na profil grupy: https://www.facebook.com/LegiaPamietamy?fref=ts

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.