Legionowo ma pomysł na walkę ze smogiem

„Smogogród”, bo tak mieszkańcy Legionowa nazywają swoje miasto bije kolejne rekordy pomiarów. Jeszcze wczoraj tuż po północy stężenie pyłu PM 2.5 wynosiło 2320 proc. Pojawił się jednak pomysł na walkę ze smogiem.

Strona Alarm Legionowo

W sieci pojawiła się strona alarm.legionowo.info.pl. Można na niej dodać sąsiada-truciciela. Wrzucamy więc adres i krótki opis i całe miasto wie już, gdzie mieszka ktoś, kto pali śmieciami lub słabej jakości węglem. To także wskazówka dla miasta, gdzie należy posłać patrol, by sprawdził czy wszystko jest w porządku.

„Stworzyliśmy tę mapę ponieważ uważamy, że każdy w swoim domu może robić co mu się rzewnie podoba, o ile nie ogranicza to praw innych osób. Dla nas nie ma znaczenia, czy ktoś preferuje związki mono czy poligamiczna. Nie jest ważne czy czy ktoś jest homo czy heteroseksualny. Najmniejszego znaczenia nie ma czy ktoś jest wierzący, czy też nie. Nic nas nie obchodzi, którego boga dana osoba czci. Nic nas nie obchodzi czy dana osoba używa środków antykoncepcyjnych, czy też stosuje metody naturalne. Nie obchodzi nas czy ktoś akceptuje aborcję, czy też jej nie akceptuje. To wszystko jest naprawdę bez znaczenia o ile są tych poglądów i postępowań dana osoba NIE NARZUCA INNYM.

Zanieczyszczenie środowiska NIE JEST kwestią indywidualnych wolności obywatelskich! To co się wydobywa z kominów przydomowych (i nie tylko) kotłowni MUSIMY wdychać wszyscy. Zatem w interesie wszystkich jest piętnowanie i karanie MORDERCÓW, którzy sukcesywnie podtruwają siebie i swoich sąsiadów. Mapa powstała, by truciciele przemyśleli swoje postępowanie i w poczuciu wstydu zmienili je” – pisze jeden z pomysłodawców mapy Marcin Mizgalski.

Wygląda na to, że po mapie zgłoszeń, uciążliwi sąsiedzi będą mieli się na baczności, a strażnicy otrzymali niemałą pomoc w walce ze smogiem.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.