Lekarze dawali mu 3 tygodnie życia. Dzięki Wam Michał dalej walczy!

Jakiś czas temu pisaliśmy o 19-letnim Michale, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Lekarze dawali mu 3 tygodnie życia. Podjął jednak kosztowną terapię we Frankfurcie dzięki której ma szansę na całkowite wyleczenie!

Fot. Fundacja Kawałek Nieba

 

Jak informuje nas tata Michała, zareagował on już na chemię, która jest przygotowaniem do leczenia.

Jak możemy przeczytać „Lekarze z Kliniki Hematologi i WUM powiedzieli, że w kilku klinikach na świecie w ramach leczenia tego typu leukemii stosuje się dopuszczoną do obrotu przed kilkoma miesiącami w USA nową rewolucyjną terapię białaczek znaną pod nazwą CAR T. Chimeric antigen receptors stanowią przełom w leczeniu raka. Terapia daje 90% pozytywnych odpowiedzi, jednak nie jest stosowana jeszcze w Polsce i krajach UE. Pozytywna odpowiedź przyszła z Frankfurtu, gdzie Michał może się leczyć”.

Dziekujemy Wam, jak również Portalowi Warszawskiemu i Twojej-Pradze za udostępnienie zbiórki u siebie.

Pełną historię Michała możecie przeczytać na stronie zbiórki: https://www.siepomaga.pl/walkamichala.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl