Leki dla alergików bez recepty – co musisz o nich wiedzieć?

Alergia nie jest niczym przyjemnym. Na szczęście leki dla alergików bez recepty są łatwo dostępne. Jednak czy wzięcie pierwszego lepszego leku z półki będzie dla nas bezpieczne?

Fot. Materiały prasowe

Co warto wiedzieć o lekach dla alergików?

Leki na alergię bez recepty znajdziemy w sklepach, aptekach czy w internecie. Przeważnie będą to leki przeciwhistaminowe. Większość leków stosuje się raz na dobę, a inne doraźnie, czyli w momencie, gdy czujemy potrzebę skorzystania z nich.

Ważną kwestią jest na przykład kwestia alergii na pyłki. Alergicy często zastanawiają się nad tym, czy powinni brać leki w momencie, gdy poczują pierwsze konsekwencje alergii, czy już w momencie, gdy czują, że za jakiś czas ich organizm może negatywnie zareagować, ponieważ mieli kontakt z rzeczą, która ich uczula. W tej kwestii lekarze są zgodni – lek warto zażyć od razu, ponieważ zdecydowanie zmniejszy to szansę na przykre doświadczenie alergika. W tej sytuacji warto więc działać zapobiegawczo.

Działania niepożądane leków na alergię

W przypadku niektórych leków mogą wystąpić skutki niepożądane. Wiele osób zastanawia się na przykład nad tym, czy po zastosowaniu danego preparatu będą mogli prowadzić pojazd. Faktycznie, wiele leków dla alergików może powodować u nas senność, a czasem również zawroty głowy czy mocne rozkojarzenie.

Jeśli stwierdzimy, że dany lek faktycznie działa na nas w niepożądany sposób, wówczas absolutnie nie powinniśmy siadać za kierownicą pojazdu. Jeśli konkretny specyfik przeszkadza nam w wykonywaniu pracy lub po prostu sprawia, że czujemy się wyjątkowo niekomfortowo, to powinniśmy przestawić się na inny lek. Decyzję możemy, a czasem wręcz powinniśmy, skonsultować z lekarzem, aby mieć pewność, że dana substancja nie zaszkodzi naszemu zdrowiu.

Swoją drogą, warto również wspomnieć o tym, że czasem możemy mieć alergię na… leki dla alergików. Niestety jest to możliwe, a skutki uboczne bywają naprawdę nieprzyjemne. Po zażyciu specyfiku możemy mieć problem ze snem, być bardziej nerwowi, dostać biegunki czy ciężkiej wysypki. W takim przypadku również najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem.

Wapń – skutki jego niedoboru i nadmiaru

Wapń odgrywa dużą rolę w poprawnym funkcjonowaniu naszego organizmu. Powinniśmy pilnować, aby jego bilans zawsze znajdował się w optymalnych normach. Dlaczego jest to tak ważne?

Aż 99% wapnia w naszym ciele znajduje się w naszych kościach oraz zębach. To właśnie wapń odpowiada za odpowiednie regulowanie naszego układu nerwowego. Istotną rolą jest zwłaszcza kontrolowanie krzepnięcia krwi.

Gdy w naszym organizmie znajduje się odpowiednia ilość wapnia, wówczas nasze kości są mocne, w dodatku prawidłowa jest także krzepliwość krwi. Ponadto wpływa on również na prawidłową pracę naszych mięśni, zdrowy sen oraz samopoczucie.

Niedobór wapnia może doprowadzić do częstych skurczy mięśni, bólu stawów, mrowienia kończyn, bólu zębów, zaburzeń snu oraz krwotoków z nosa. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do złamań kończyn, zaburzeń wzrostu w przypadku dzieci, a także wypadania zębów.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]