Leonardo DiCaprio przekazał 5 mln $ na walkę z pożarami lasów Amazonii!!! [WIDEO]

Przepiękny gest jednego z najpopularniejszych aktorów na świecie. Przekazał 5 mln $ na walkę z pożarami lasów Amazonii. Pieniądze mają trafić do pięciu grup gaśniczych, które walczą z pożarami. Amazonia wytwarza 1/5 tlenu dla całego świata.

Fot. Wikipedia

Od kilku tygodni trwają olbrzymie pożary na dużej części lasów w Amazonii.

W walce z pożarami walczy ponad 44 tysiące brazylijskich żołnierzy. W akcji bierze udział też lotnictwo wojskowe! Trzeba ugasić aż 80 tysięcy pożarów.

„Earth Alliance” została założona 2 lipca i jej głównym celem jest ochrona środowiska. Teraz fundacja będzie walczyć z pożarami Amazonii. Organizacja założona przez Leonardo DiCaprio, Laurene Powell Jobs (wdowę po Stevie Jobsie) i inwestora Briana Shetha, zbiera fundusze na ratowanie Amazonii.

To przerażające, że lasy Amazonii – największe lasy deszczowe na Ziemi, które produkują 20 proc. tlenu i są dosłownie płucami Ziemi -płoną nieustannie od 16 dni i żadne media o tym nie mówią. Dlaczego?” – napisał na Instagramie Leonardo DiCaprio

 

 

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.